PERŁA KRUTYNI

PERŁA KRUTYNI, domki na Mazurach w naszym ośrodku umożliwiają codzienny bezpośredni kontakt z przyrodą, swobodny wypoczynek, korzystanie z kąpieli w czystej wodzie Krutyni.  Ośrodek zapewnia warunki organizacyjne do indywidualnych i zbiorowych wycieczek kajakowych po rzece Krutyni i jeziorach mazurskich. Zapraszamy także na piesze wycieczki po Puszczy Piskiej z mazurskim przewodnikiem (lub bez).

Mazury domki letniskowe w Nowym Moście nad Krutynią. Miejscowość Nowy Most jest małą wiejską osadą na Szlaku Krutyni, w otoczeniu rezerwatów przyrody Puszczy Piskiej. Położona jest pomiędzy takimi kurortami,  jak Mikołajki i Ruciane Nida.

Domki letniskowe na Mazurach – noclegi w domkach i na polu namiotowym oferuje Ośrodek Wypoczynkowo-Turystyczny Perła Krutyni. Usytuowane są  na brzegu rzeki Krutyni, wśród leśnej przyrody Puszczy Piskiej. Zapewniamy pobyty wypoczynkowe dla rodzin, oraz noclegi dla uczestników spływów kajakowych.

Są także inne atrakcje – wędkarstwo, grzybobranie, opalanie, zabawy, ogniska, mecze siatkowe, itd.

PERŁA KRUTYNI to najpiękniej położony na szlaku Krutyni, otoczony lasem i przytulony do rzeki,  kameralny ośrodek wypoczynku i turystyki.  Do ośrodka przylega Rezerwat Krutynia, w którym  jesienią tuż przed wschodem słońca  można uczestniczyć we wspaniałym misterium jesiennej przyrody – rykowisku jeleni.

Jesteśmy w tej części rzeki Krutyni  (w jej dolnym biegu), do której dopływają  ryby  z chronionych przed rybakami jezior Gardyńskiego i Malinówko. Najbliższe otoczenie to tylko przyroda leśna i rzeka.

Korzystanie z leśnych spacerów, wędkowania, wypraw rowerowych, wypraw kajakowych, kąpieli słonecznych na plaży lub pomoście oraz wodnych w Krutyni, z wyposażenia ośrodka w sprzęt rekreacyjny i wypoczynkowy, oraz zaplecza noclegowego i gastronomicznego zapewnia każdemu warunki do przyjemnego spędzenia urlopu.

Teren ośrodka graniczy z rezerwatami przyrody. Jest wydzielony z leśnego otoczenia ogrodzeniem żerdziowym, posiada oświetlenie nocne i zaplecze gastronomiczne. Obowiązuje zasada segregacji odpadów do oznakowanych pojemników. Psy są mile widziane, ale tylko z udokumentowaniem aktualnego szczepienia.

Ośrodek Perła Krutyni posiada parking, stołówkę, salę telewizyjną, stół do pin ponga, bar z kawiarnią, wypożyczalnię sprzętu wodnego i rowerów, plażę i pomost nad rzeką,  leżaki i hamaki, plac zabaw, boisko do siatkówki,  miejsce na ognisko z  grillem, pełny węzeł sanitarny.

W ośrodku są przygotowane miejsca dla przyczep kempingowych i camperów,  wyposażone są w drewniane stoły i ławy, oraz punkty do zasilania elektrycznego.

Nad rzeką zlokalizowane jest pole namiotowe, oraz stoły do konsumpcji dla turystów kajakowych. Urządzone są także wydzielone miejsca na ognisko i spotkania biesiadne z nocnym śpiewaniem.

Turystom płynącym rzeką zapewniamy dostęp do wc i odbiór posegregowanych śmieci.

Założenie osady Nowy Most datuje się na rok 1686. Sto lat później, w roku 1785, istniał tu dworek majątku ziemskiego. Obecna osada Nowy Most składa się z pięciu gospodarstw. W odległości 300 m od nich, za rzeką Krutynią na małym pagórku otoczonym lasem, w latach siedemdziesiątych wybudowana została Stanica Wodna PTTK (obecnie Perła Krutyni) z myślą o turystach płynących rzeką. Jej otwarcie nastąpiło 23 lipca 1976 roku.

W grudniu 1977 roku, po utworzeniu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, ośrodek Perła Krutyni znalazł się na jego terenie. Jest otoczony rezerwatami przyrody Puszczy Piskiej, największej puszczy na Mazurach (86 tys. ha). Leży pomiędzy rezerwatem  przyrody Dolna Krutynia i rezerwatem przyrody Pierwos. Położony jest  bezpośrednio na brzegu rzeki Krutynia, która  płynie przez Pojezierze Mrągowskie, Równinę Mazurską i Krainę Wielkich Jezior, przez lasy Puszczy Piskiej, a od jeziora Mokrego również przez Mazurski Park Krajobrazowy.

   

  • Polski
  • Deutsch
  • English
  • Русский
Polubili nas
Wybierz wersję językową
  • Polski
  • Deutsch
  • English
  • Русский
PAYPALPERŁA KRUTYNI
POGODA
20 lutego 2017, 00:28
Pochmurnie
Pochmurnie
2°C
aktualne ciśnienie: 1020 mb
prędkość wiatru: 4 m/s SSW
wschód słońca: 06:42
zachód słońca: 16:54
 
Polubili nas